Arı Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. 22.08.2011 yılında, sektörde yıllar içinde oluşturulan tecrübelerin birleştirilmesi suretiyle Mimar Ömer Sami ÖZBAĞ, İnşaat Mühendisi Mustafa GÖKGÜN, mimar, inşaat mühendisi, şehir plancı ve işletmecilerden oluşan ortaklar tarafından kurulmuştur. 1998 yılından günümüze kadar süre gelen zaman içerisinde sürekli büyüyerek bugünkü organizasyon yapısına kavuşmuş ve 19.11.2012 tarihinde BDDK, 25.03.2013 tarihinde SPK listesinde yer almıştır.

1998 yılından bu yana Ege Bölgesi sınırları içerisinde, tüm iller ve İzmir-Manisa-Aydın-Muğla’nın tüm ilçeleri beldeleri ve köyleri, Denizli, Afyon, Uşak İlleri, Marmara Bölgesinin, Çanakkale, Balıkesir, il ve bazı ilçelerinde olmak üzere yaklaşık 30.000. adet rapor tanzim ederek değerleme hizmeti vermiştir.

Halen, İzmir-Manisa-Antalya-Balıkesir-Aydın- Diyarbakır, Muğla, Konya illeri ve ilçelerinde hizmet vermekte olan şirketimiz, öncelikle adı geçen bölgelerden başlayarak, genişlemek suretiyle Türkiye genelinde hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

19.11.2012 tarihinde BDDK, 25.03.2013 tarihinde SPK listesinde yer alarak, Değerleme sektöründe, kaliteli, ilkeli ve güvenilir hizmetin yanı sıra profesyonellik ve sürekli eğitime olan inancı, Arı Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’nin temel hedefidir. Her sektörde olduğu gibi kendi sektöründe de müşteri memnuniyeti ve çalışan tatmininin önemli olduğu bilincini temel alan yönetim tarzı ile Arı Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. sektördeki ayrıcalıklı yerini almıştır.. Amaçları, değerleri, vizyon ve misyonu, organizasyon yapısı, hedefleri ve saygın referansları ile Arı Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. sektörün en gözde firmaları arasında yerini almak üzere şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada güçlenerek, bilinçli olarak genişleyerek hizmet vermeye devam edecektir.